تبلیغات
تور ترکیه 95 | هتل های ترکیه - معرفی شهر آلانیا (Alanya) و جاذبه های گردشگری آن
منوی اصلی
جستجو

تور ترکیه 95 | هتل های ترکیه

 • تور نوروزی
 • تور تابستانی
شهر آلانیادر ترکیه    
       

شهر آلانیا (Alanya)

    

آلانیا (Alanya)

آلانیا (Alanya) شهری ساحلی و تاریخی در ۱۳۵ کیلومتری شهر آنتالیا در کشور ترکیه است. در این شهر اماکن و جاذبه های تاریخی، توریستی و ساحلی فراوانی وجود دارند.شهر ساحلی آلانیا درواقع جزوی از منطقه آنتالیا است.یعنی بعد از گذشتن از مناطق زیبای بلک ، ماناوگات و سیده در آنتالیا به  شهر  آلانیا  می رسیم . آلانیا  با سواحل وسیع  و زیبای شنی ، هتل ها و رستورانهای متعدد و طبیعت بکر و زیبا یکی از توریستی ترین شهرهای جنوب ترکیه است که در کنار دریای مدیترانه واقع شده است .آلانیا از یک طرف به دریا از طرف دیگر با  کوههای Taurus محاصره شده است و در بالاترین نقاط منطقه اختلاف سطح به 1000 متر نیز می رسد.جمعیت آلانیا 264000 است که از این تعداد 150000 نفر در مرکز شهر و مابقی در مناطق اطراف و حومه شهر آلانیا زندگی می کنند.از جمعیت مرکز شهر تقریبا نیمی اروپایی هستند.

تاریخچه شهر آلانیا

با استناد به استخوان ها و اسکلت های یافت شده از منطقه مابین روستاهای بادم آغاجی و حومه اوبا ،برخی مورخین معتقدند انسانهای ماقبل تاریخ در این منطقه زندگی میکردند و برخی نیز معتقد به اسکان کیلکیاها و پامفیلیاها در این سرزمین هستند. هیتهیتها و رومی ها از ساکنین و حکمرانان بعدی این خطه بوده اند.آلانیا پس از دیدن اشغالها و جنگهای متعدد وخرابی های پیاپی، توسط رومی ها مجددا بنا شده است. در دوره بیزانسها این شهر کولونوروس (=کوه زیبا) نامیده میشد.

آب و هوای شهر آلانیا

آب وهوای آلانیا بگونه ای است که میتوان بسیاری از گونه های گیاهی موجود در مناطق مختلف جهان را درآن یافت و پرورش داد. از جمله این گیاهان ودرختان میتوان به میوه هایی همچون پرتقال ، موز ، انواع سبزیجات و گیاهان موجود در هندوستان و آسیای شرقی و آفریقا مانند پاپایا ، گواوا ، آواکادو و انواع میوه های استوایی دیگر اشاره کرد.آلانیا در تابستان دارای آب و هوای گرم ومرطوب و در زمستان گرم وخشک است. بهار و پاییز آلانیا دارای آب وهوای بی نظیر و معتدل مدیترانه ای می باشد. متوسط دمای هوای سالانه آلانیا، 19 درجه سانتیگراد ومتوسط دمای آب دریا در سال معادل 21 درجه می باشد.

گردشگری

آلانیا با داشتن سواحل دیدنی طولانی وپلاژهای گسترده،آثار و اماکن تاریخی،هتل و متل های مدرن،کافه ها و رستورانهای بی شمار،یکی از مراکز بی نظیر تفریحی و توریستی به شمار می آید. خیابان هایی که در امتداد ساحل آلانیا قرار دارد , پر از زستوران ها مغازه هایی است که 24 ساعته باز هستند به همین دلیل توریستی ترین منطقه آلانیا به حساب می آید. بیشترین توریست هایی که از آلانیا دیدن می کنند, از کشورهای آلمان , دانمارک , کشورهای اسکاندیناوی و روسیه هستند. ساحل های ماسه ای زیبا، آب وهوای مدیترانه ای , نرخ های مناسب هتل ها , مهمان نوازی مردم در آلانیا باعث شده تا مردم دربخش توریست و گردشگری درآمد بالایی داشته باشند. با دیدن اسکله و کشتی ها و قایق های انبوه پهلو گرفته در آلانیا، نایت کلوب های فراوان و رنگارنگ ، بارها و رستورانها، مراکز فروش صنایع دستی، پوشاک و محصولات چرمی، جواهرآلات، بوتیکا و فروشگاههای متنوع لباس و ... سرزنده بودن شهر آلانیا را در طول شبانه روز مشاهده خواهید کرد. اگر به زیبایی غارهای طبیعی علاقه دارید، توصیه میشود حتما از غار داملاتاش بازدید فرمایید. در نزدیکی این غار میتوانید از موزه مردم شناسی نیز بازدید فرمایید. غار فسفری و مقر اسارت زنان توسط دزدان دریایی و غار عشاق و غار دختران، از دیگر غارهای دیدنی مجاور است که میتوانید با قایق از آنها بازدید فرمایید. در اولین نگاه به آلانیا ،قلعه سلجوقی بجای مانده از سده سیزدهم ، همانند تاجی بر سر شهر میدرخشد. همچنین برج هشت ضلعی تاریخی کیزیل کوله از اماکن تاریخی و معروف این شهر است. تفرجگاه دیم چای در 15 کیلومتری شرق شهر آلانیا ، خنکای مطلوب و آرامشی ماندگار را در زیر سایه درختان با نوای زیبا و دل نشین جریان آب رودخانه را بهمراه آواز پرندگان، تقدیم خواهد کرد. سواحل زیبا و وسیع آلانیا با آبهای زلال و آفتاب درخشان ، یکی از بهترین سواحل کشور ترکیه به شمار میرود. این خطه با داشتن توامان آفتاب و دریا و کوه و جنگل و رودهای خود گویی نشانه ای از بهشت برین در این دنیاست.

اماکن دیدنی و جاذبه های توریستی و گردشگری شهر آلانیا

موزه باستان شناسی

در این موزه آثار باستانی متعلق به سالهای 625 قبل ازمیلاد، آثار برنزی و نگاره هایی به زبان فنیقی، آثار مرمری، سرامیکی، شیشه ای و موزاییک متعلق به رومی های دوره بیزانس(سده 5 تا 7 قبل از میلادمسیح)، نگاره های سفالین به زبان کارامان و همچنین آثار مختلف دوره کلاسیک، رم، بیزانس، سلجوقی، عثمانی و نهایتا دوره جمهوری در معرض نمایش عموم گردشگران میباشد.در سالن مردم شناسی، آثار هنری، لوازم خانه، کارهای دستی، سلاحها، جواهرات، بشقابها وتاوه ها و آثار کشف شده از اطراف آلانیا مربوط به ترکهای مسلمان قرار دارد.جهت معرفی زندگی مردم بومی آلانیا، یک خانه با چیدمان و دکوراسیون آلانیایی بصورت نمادین در معرض نمایش می باشد.

موزه مردم شناسی

کیزیل کوله که در هم اکنون به عنوان سمبل و نماد شهر آلانیا خودنمایی میکند، در سال 1226 میلادی به مقاصد نظامی، جهت حفاظت از اسکله شهر آلانیا بنا شد و در زمره آثار هنری سلجوقیان قرار گرفت.پس از بازسازی این قلعه در سالهای 1951 تا 1953،این بنای مشهور محل نمایش دائمی فرش،لباس،بشقاب،تابه،اسلحه و سپس بعنوان موزه مردم شناسی شهر آلانیا مورد استفاده قرار گرفت.

قلعه آلانیا

[caption id="attachment_1632" align="aligncenter" width="660"]قلعه آلانیا تور ترکیه قلعه آلانیا (Castle of Alanya)[/caption]قلعه آلانیا تنها قلعه محافظت شده از دوره سلجوقیان میباشد.این قلعه در سال 1225 میلادی در محل خرابه های باقیمانده از بناها و دژهای رومی، توسط علاء الدین کیقباد، یکی ازسلاطین سلجوقی بنا شد.[caption id="attachment_1637" align="aligncenter" width="660"]قلعه یا دژ شهر آلانیا قلعه شهر آلانیا[/caption]قلعه آلانیا همانند صندوقی گرانبها، کلیسای آگیوس جورجز، قصر سلطان علاء الدین، مسجد سلطان سلیمان، معبد آکشبه سلطان، حمام سلجوقی، انبارهای بدستن، آراستا، معبدزددی زینب، آب انبارهای کوچک وبزرگ، دیوارها وزندان وفانوس دریایی را در خود جای داده است.

کیزیل کوله:

کیزیل کوله در سال 1226 میلادی در 5 طبقه و به شکل هشت ضلعی ساخته شد. از طبقات زیرین این برج آب انبار کیزیل کوله را تشکیل میدادند. درحال حاضر، طبقه اول برج ، مکان موزه مردم شناسی میباشد.

لرتیس-لرتی(خرابه های ماهموتلار):

خرابه های شهر مذکور در 22 کیلومتری شرق آلانیا شامل کلیساها، حمامها، آب انبارها، مراکز مسکونی، یک استادیوم تئاتر کوچک،معبد ستونی می باشد.

خرابه های سیدرا:

این شهر 300 سال پیش از میلاد مسیح در محلی مابین کارگاجیک و سکی امروز،بالای یک تپه بنا شده است. نگاره های باقیمانده از شهر سیدرا حکایت از رومی بودن ساکنان این شهر میدهد.ایوتاپه (شهر بندری آیتاپ)ایوتاپه در 30 کیلومتری شرق آلانیا بنا شده است و یک بزرگراه مدرن در حاشیه ساحل مدیترانه شما را به این شهر رومی می رساند. نام این شهر به یادبود همسر شاه آنتیکوس، یوتاپه نامیده شده است. شهر ، دارای یک بندر کوچک 50 تا 100 متری میباشد.از بقایای محافظت شده و باقیمانده این شهر میتوان به بقایای جاده قدیمی و حمام ،کلیسا،نکروپل وآکروپل را نام برد.

بندر کشتی سازی سلجوق

بندر سلجوق که در سال 1228 احداث گردیده، 56.5 متر طول و 44 متر عمق داشته و داری 5 انبار میباشد. برای مقابله با هرگونه تهدید از سمت جنوب ، این تاسیسات با دو بارو و برج بالای انبار ها ، محافظت شده است.

قلعه یا مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه یکی از نمونه های بارز معماری دوره عثمانی در ترکیه می باشد که در قرن شانزدهم بنا شده است. پنجره ها و دربهای چوبی کنده کاری شده این مسجد ، نمادی از هنر چشم نواز دوره عثمانی می باشد.

مسجد امیر بدرالدین

این مسجد در سال 1227 توسط امیربدرالدین بنا شده است. مناره کوچک و منبر سنگی این مسجد،نمادی از هنر سنگ تراشان آن دوره میباشد.

مسجد آکشبه سلطان

آکشبه سلطان یکی از اولین فرماندهان قلعه آلانیا می باشد. مسجد مذکور به دستور او در سال 1230 بنا گردید. در سمت غربی مسجد مناره ای مخصوص و به سبک معماری وی موجود است.

مهمانسرای آلارا

این مهمانسرا در سال 1232 و بدستور سلطان علاءالدین کیقباد بنا گردید. مهمانسرای آلارا در دره آلارا که مرزی بین آلانیا و ماناوگات محسوب می شود، در فاصله 9 کیلومتری از خط ساحلی واقع شده است. مهمانسرای 2000 متر مربعی تماما از سنگهای تراشیده شده ساخته شده است. بنای نظامی، آبفشان، مسجد و حمام با وضعیت خوب فعلی ، ارزش دیدن را دارد.

کاروانسرای شاراپسا

در کیلومتر 15 جاده آنتالیا-آلانیا واقع شده است.این تاسیسات در سالهای 1236 تا 1246 در زمینی به مساحت850 متر مربع و بدستور قیاس الدین کیخسرو دوم فرزند علاءالدین کیقباد بنا گردیده است.

غارها

غار داملاتاشغار بویوک دیپسیزغار چیمن ایچیغار دیمدیگر غارهای مهم 


نظرات مطلب

 • No matter if some one searches for his vital thing, so he/she desires to be
  available that in detail, therefore that thing is maintained over here.

 • Metal roofs are sometimes lighter than asphalt shingles.

 • Window tint is designed to adhere directly to the glass.

 • Glorioso Tree Service is a IMPROBABLE company.

 • Rinse with clear water and permit to dry thoroughly.

 • In fact, the tone knobs can be too painful and sensitive.

 • You have got a wonderful portrait of Rebecca Van Dyck.

 • Operates and maintains water therapy gear.

 • THE WILD OLYMPICS PLAN, WILDERNESS, WILD AND SCENIC STREAMS, just isn't an offering
  of access of public land towards UNITED STATES PEOPLE.

 • For crisp clean compartments make exact cuts and use a ruler.
  Antique look is at all times common in the course of the fall and winter months.

 • Charles didn't propose to the, then, Lady Diana Spencer with ring in hand, however instead Garrard was referred
  to as in to offer samples.

 • Have actually been taking little over a month.

 • Chiropractic care is for your complete household.

 • We try tto offer complete take care of our sufferers.

 • Have actually been taking little over a month.

 • Kate's engagement ring (and the couple's romantic embrace) took centre
  stage. Florenza jewellery has a style and design all
  his own, easily identifiable.

 • The hardness of this stone is 7 on the Moh’s scale, and it permits moderate refraction but its crystal construction is most unconventional.

 • Some engine computer carry an outside individual Module.

 • Nationwide Real Estate Subject Providers, Inc.

 • Do you think you're concerned with all your family?

 • I'm curious to find out what blog system you happen to
  be using? I'm having some small security issues with
  my latest blog and I'd like to find something more safe. Do you have any suggestions?

 • Ahaa, its fastidious dialogue regarding this article
  here at this weblog, I have read all that, so at this time me also commenting here.

 • Stunning quest there. What happened after?
  Take care!

 • BHW

  I am really grateful to the owner of this web site who has shared this great piece of writing
  at at this place.

 • BHW

  I know this web page provides quality based posts and extra stuff, is there any other
  website which provides these things in quality?

 • BHW

  Your style is so unique in comparison to other people
  I have read stuff from. Thank you for posting when you've
  got the opportunity, Guess I will just bookmark this web site.

 • BHW

  Hi just wanted to give you a quick heads up and let you
  know a few of the images aren't loading properly.
  I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different browsers and both show the same results.

 • BHW

  An impressive share! I've just forwarded this onto a coworker who had been doing a little homework on this.
  And he actually ordered me dinner due to the fact that I found it for him...

  lol. So allow me to reword this.... Thank YOU for the meal!!
  But yeah, thanx for spending time to talk about this subject
  here on your site.

فرم ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

رزرواسیون آنلاین هتل در تورهای ترکیه
خرید اینترنتی بلیط هواپیما برای سفر به ترکیه و استانبول
- حامد بیلبائو -

برچسب ها

آمار سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر

انتخاب الگوی پس زمینه